Гостиварчанец фатен на граница со лажен Ковид тест

t

Регионалниот центар за гранични работи Запад поднесе кривична пријава против С.И.(31) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“.

На 06.02.2022 на излез од државата пријавениот приложил фалсификуван ПЦР тест.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апсење во Гостивар: 29 годишна жена ќе…

Во близина на автобуската станица во Гостивар,…

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени…

ССекторот за внатрешни работи Тетово – Одделение…

Отворен саем за вработување и кариера во…

Со панел дискусии и изложбени штандови на…

МОН ќе одвои средства за реконструкција на…

Околу 40 милиони денари годинава ќе инвестира…

Малолетник избоде врсник во Гостивар

Вчера попладне, било пријавено дека малолетник со…