Објавено на:

Го заборавивте: Бил Гејтс повикува на глобална работна група за пандемија – ни следува нешто страшно

t

СЗО во моментов е единственото тело што може да создаде и управува со „специјален“ тим со повеќе здравствени експерти од различни домени за откривање, спречување и борба против идните пандемии, вели коосновачот на Мајкрософт Гејтс. (ФТ)

Само неколку дена пред неговата нова книга „Како да се спречи следната пандемија“ да се појави на полиците, Гејтс предупреди дека светот допрва може да соочи „уште попренослива и уште пофатална“ варијација на Ковид-19.

Додека филантропот со длабок џеб не е сертифициран медицински експерт и не го завршил факултетот, неговото огромно богатство му овозможи ефикасно да доминира со глобалната здравствена политика преку Фондацијата Гејтс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Балканска работа: Македонка и Србинка се испотепале…

На 22.03.2023 во Полициското одделение Петровец, В.Д.(30)…

Добра вест: Следната недела дополнително ќе се…

Производителите на брашно во државата следната недела…

Агелер сѐ уште не открива имиња од…

Соединетите Американски Држави сѐ уште не ги…

(Видео) Потребни се итни мерки или за…

Вице-премиерот, Фатмир Битиќи смета дека потребно е…

Наставничка од Гостивар тепала ученик во основно…

53-годишна наставничка во основно училиште од Гостивар…