Објавено на:

Го заклучила синчето во багажник затоа што било позитивно на Ковид

t

Мајка е уапсена откако го заклучила својот син во багажникот од автомобилот. Станува збор за учителката Сара Бим од Тексас која го „изолирала“ синот кој бил позитивен на ковид-19 во багажникот за таа да се заштити од вирусот. Таа е обвинета за загрозување на детето, објави Би-Би-Си.

Сведок на настанот ја повикал полицијата, а кога полицијата наредила да им го отвори багажникот внатре го пронашле момчето. Бим рекла дека нејзиниот 13-годишен син бил позитивен на ковид-19 и дека го однела на стадионот Пријдеон на уште еден тест за да го потврди резултатот.

Мајката наводно рекла дека го ставила синот во багажникот на автомобилот затоа што не сакала самата да се зарази.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЖАС: Татко намерно излетал од патот, во…

Од Центарот за оперативни комуникации (ЦОК) на…

Американската држава Тексас го тужи Фајзер поради…

Фармацевтскиот гигант ја измами јавноста за ефикасноста…

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

Хорор: Син осомничен дека ја убил сопствената…

74-годишна жена е пронајдена почината во нејзиниот…

„ПУШТЕТЕ ГИ НЕКА УМРАТ“ Сериозни обвинувања за…

Патрик Валанс, главниот научен советник на владата…