Објавено на:

Градоначалникот на Харков тврди дека нападите врз градот се интензивирани

t

Руското бомбардирање на Харков, град во североисточна Украина, од вчера драстично се засили, изјави градоначалникот Игор Терехов.

– Непријателот бомбардира куќи, станбени населби. За жал, има цивилни жртви. Најлошото е што гинат деца, изјави градоначалникот за националната телевизија.


Харков е вториот по големина град во Украина каде се водеа интензивни борби од почетокот на руската инвазија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ги нервирал чуварите и затворениците: „Поради недисциплина“…

Германските медиуми објавија дека поранешниот тенисер Борис…

Масовниот убиец од Тексас нападот го најавил…

Напаѓачот од Тексас кој усмрти 19 деца…

Засилени контроли: Само вчера, 144 казни во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

Најмалку пет цивили загинаа, а 12 се…

ВИСТИНСКА ТРАГЕДИЈА: 11 новороденчиња изгореа во пожар…

Единаесет новороденчиња загинале во пожар што го…