Објавено на:

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед по повод Рамазан Бајрам

t

,,Со искрени желби за добро здравје, среќа, радост и благосостојба, на сите граѓани од исламската вероисповед им упатувам срдечни честитки по повод Рамазан бајрам.

На првиот ден на Рамазан бајрам, да се потсетиме на значењето на солидарноста, соживотот, толеранцијата и на меѓусебното разбирање.

Сплотени, заедно можеме многу да промениме на подобро и да придонесеме за благосостојба на сите наши сограѓани, градејќи праведно, правично и просперитетно општество во кое сите поубаво и подобро ќе живеат.”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дали „кинескиот вирус“ веќе премина во Европа?

Една европска земја забележа нагло зголемување на…

(Видео) Најслаткото нешто што сте го виделе:…

Интересно видео се појави на социјалните мрежи…

Свиркачи: ЦИА има заловено најмалку 9 НЛО-а,…

„Тајната“ канцеларија на американската шпионска агенција наводно…

Ентони Блинкен денеска во Скопје: Најважниот дипломат…

Блинкен, во неговата долга дипломатска кариера е…

Пак тик ток лечење: Вработена во болницата…

Полициски службеници на СВР Тетово, синоќа, околу…