Грандоманија: Кога Господ зема, зема се

t

Во пост со наслов „ГРАНДОМАНИЈА“ професорот Љубомир Цуцуловски иронично дојде до заклучок дека бугарската државна грандоманија кон Македонија ескалира.

„Сега, преку Слави Трифонов (полно име Станислав Тодоров Трифонов, по професија телевизиски забавувач, во слободно време политичар) бара од САД да го укине визниот режим со Бугарија, како неопходен услов да се откаже од ветоto кон влезот на Македонија во ЕУ. Наскоро, по сѐ изгледа, САД ќе бидат приморани да потпишат и специјален Договор за добрососедски односи со Бугарија, во кој ќе биде утврден и статусот на англискиот јазик, како дел од сеопфатните бугарски дијалекти”, пишува професорот Цуцуловски.

Во постот Цуцуловски исто така вели и дека: „Кога Бог некому нешто одзема (макар било и разум), тогаш одзема целосно”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Шпигел“: Во Бугарија откриено складиште за оружје…

Бугарските истражни органи откриле складиште со оружје…

Бугарија од утре официјално е членка на…

Бугарија официјално стана членка на Шенген просторот…

Два земјотреси рано утринава ја стресоа Бугарија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според…

БУГАРИЈА ОДИ НА НОВИ ИЗБОРИ: Габриел ја…

Направивме многу отстапки“, рече кандидатката за премиер…

На 31 март Бугарија и Романија влегуваат…

Бугарија и Романија од 31 март годинава…