Гром удри во струшко, изгоре штала

t

На 20.08.2022 во 15.00 часот било пријавено дека во непосредна близина на локалниот пат Ливада-Делогожда-струшко, во штала сопственост на Џ.Ш.(59) од с.Делогожда од удар на гром настанал пожар, при што истата била целосно опожарена.

Во внатрешноста на шталата имало 250 бали јонџа, потоа јачмен, пченица, жито и една приколка со трактор.

Повредени лица нема. Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица-Струга.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поништена е акредитацијата на факултетот за здравствени…

Одборот за акредитација на високото образование на…

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ! Андоновска: 3,4 доктори, 0,9 стоматолози…

-На 1000 жители имаме 3,4 доктори, вклучително…

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…

Земјотрес со епицентар во Преспа: Почувствуван во…

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,…