Гром удри во струшко, изгоре штала

t

На 20.08.2022 во 15.00 часот било пријавено дека во непосредна близина на локалниот пат Ливада-Делогожда-струшко, во штала сопственост на Џ.Ш.(59) од с.Делогожда од удар на гром настанал пожар, при што истата била целосно опожарена.

Во внатрешноста на шталата имало 250 бали јонџа, потоа јачмен, пченица, жито и една приколка со трактор.

Повредени лица нема. Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица-Струга.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазена малолетничка во Струга: Девојчето има тешки…

На 02.12.2022 околу 17.25 часот во Полициската…

Малолетник украл компјутери, лаптопи и друга техника…

Компјутери, лаптопи и друга техника била украдена…

Трагедија во Софија: Гром усмрти три лица,…

Три лица се усмртени, а четврто се…

(Видео) Акција на МВР: Приведени странски државјани…

Во текот на изминатата вечер (08.09.2022) во…

Државен завод за ревизија: Само ГРОМ и…

Државниот завод за ревизија денеска ги објави…