Објавено на:

Гром удри во туристка во Сплит

t

Жена била погодена од гром попладнево додека пливала во морето на плажата Кашјуни во Сплит, пренесува „Слободна Далмација“. Службите за итна помош, пожарникарите и полицијата се на терен.

Во моментот на ударот на гром жената наводно била во морето. Таа беше извлечена од морето до брегот од други капачи.

На местото веднаш пристигнале две екипи за итна медицинска помош.

Според неофицијални информации, успешна била реанимацијата. Жената со повреда на главата е пренесена во Одделот за итни случаи во КБЦ Сплит.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ! Андоновска: 3,4 доктори, 0,9 стоматолози…

-На 1000 жители имаме 3,4 доктори, вклучително…

УЖАС: Пензионер- семеен пријател две години сексуално…

На шест години затвор во Жупанискиот суд…

Свирепо убиство на момче во Сплит –…

Дваесет и двегодишен маж починал како последица…

Туристка воодушевено зборува за Охрид: „Зошто никој…

„Зошто никој не зборува за ова место?“…

Легендата на музиката Мишо Ковач завршил во…

Легендарниот пејач Мишо Ковач (82г.) синоќа со…