Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена од 10 до 15 метри

t

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози. ЈП Македонија пат информира дека кај Бунец, Маврово има појава на густа магла со видливост од 10 до 15 метри.

-На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот. Дежурните екипи на ЈП Македонија пат се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни, стои во соопштението на ЈП Македонија пат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово, Плетвар…

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно…

Магла од 100 – 150 метри на…

Сообраќајот на државните патишта се одвива во…

Сообраќајот се одвива непречено, снег со слаб…

Сообраќајот на државните патишта се одвива во…

Густа магла кај Бунец, Маврово видливоста намалена…

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива…

Со купена ски карта во Маврово ќе…

Со купена ски карта во Ресорт Маврово…