Објавено на:

Данска ги yкинува сите мерки за Koвид 19

t

Данската премиерка Мете Фредериксен се очекува денеска да објави отстранување на сите ограничувања за ковид-19 до крајот на овој месец, објавија данските медиуми, цитирајќи неколку извори.

Нејзината канцеларија одби да го коментира извештајот.

Данска ги олабави ограничувањата пред две недели по едномесечното заклучување, дозволувајќи им на кината и музичките места повторно да се отворат, но некои правила остануваат, вклучително и ограничено работно време за ресторани и задолжителни маски за лице.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се запали „пунто“ среде ноќ на една…

Се запали возило среде ноќ на една…

ТРАМП ЌЕ ГО ТРАМПА КРИМ ЗА МИР?…

Доналд Трамп „подготвен да изврши притисок врз…

ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ВО ЧАИР: Двајца повредени, по…

Двајца скопјани се повредени во оружен напад…

Шпанија ќе ги укине „златните визи“ за…

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез денеска најави…

Британски вицепремиер: Не е точно дека Британија…

Поранешните претставници на одбраната на Велика Британија…