Да живее челичното пријателство меѓу Србија и Кина

t

Српскиот претседател Александар Вучиќ во моментов престојува во Кина, каде денеска се сретна со кинескиот претседател Си Џинпинг. По повод оваа средба, Вучиќ се огласи на својот Инстаграм профил.

Двајцата претседатели разговарале за зајакнување на соработката и пријателските врски меѓу двете земји, а средбата завршила срдечно, на обострано задоволство.

Во меѓувреме, Вучиќ откри дел од разговорот со Џинпинг, а тоа беше причината за оваа објава, односно видеото на Инстаграм подолу, кога јасно порача: „Да живее челичното пријателство меѓу Србија и Кина!“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија и Унгарија ќе ја поканат Македонија…

Српскиот министер за градежништво, транспорт и инфраструктура,…

Познато кога ќе продолжат преговорите меѓу Косово…

Во вторник, 4 април, во Брисел продолжува…

Вучиќ ѝ се заблагодари на Грција за…

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека…

Советничките на Азески ќе ги олеснуваат преговорите…

Претседателот на Стопанската комора на Македонија Бранко…

(Видео) За разлика од македонските навивачи што…

Црногорските навивачи во Подгорица аплаудираа на српската…