Да му помогнеме: Хуманитарна акција за Венко Атанасовски

t

Броевите за донација се 143 153 за корисниците на Телеком и 143 480 за корисниците на А1.

На 24 годишниот Венко му е потребна помош. Тој боледува од рак.

Со секој повик на броевите од Телеком-143 153 и А1-143 480 можете да донирате 100 денари.

Сите кои сакаат да донираат преку друг метод истото можат да го направат на:

Денарска уплата на жиро сметка на НЛБ Банка: 210-700000670406

Девизна жиро сметка на НЛБ Банка: МК07210501620430930 / SWIFT: TUTUNMK22

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија на 85-то место на светскиот индекс…

На меѓународниот индекс за перцепција на корупцијата…

Добро утро со Инфомакс: По патот на…

Во чест на големиот македонски револуционер, апостол…

Запленети половина тон тутун за наргиле и…

Во заедничка акција на инспектори од Секторот…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Нема поголеми задржувања на граничните премини низ…

 Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…