Двајца насилници влегле во домот на 47-годишна скопјанка на Бит Пазар и украле пари

t

Денеска (20.10.2023) во 02:05 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица со употреба на сила влегле во домот на Џ.Н.(47) од Скопје на подрачје на Бит Пазар, физички ја нападнале и ѝ одзеле пари.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вработен во Пошта – Центар Жупа украл…

МВР информира дека ОВР Дебар поднесе кривична…

Украдени над 550 килограми марихуана од фабрика…

МВР информира дека синоќа околу 23:00 часот…

Двајца насилници влегле во домот на 47-годишна…

Денеска (20.10.2023) во 02:05 часот во СВР…

Графикон: Кина целосно го презема рускиот пазар…

На графиконот се гледа како Кина целосно…

Кривична пријава за насилник од Битола, одреден…

Криминалистичката полиција при СВР Битола до Основното…