Објавено на:

Денес времето облачно и магловито

t

Променливо облачно, по одделни котлини со услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, кој наместа ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со услови за појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Не заборавајте: Еве кога се поместуваат стрелките…

Менувањето на часовникот се случува двапати годишно…

Метео: Од денес почнува снежната бајка во…

Времето наутро во оддделни котлини ќе има…

Магла од 100 – 150 метри на…

Сообраќајот на државните патишта се одвива во…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…