Објавено на:

Директорот на ЦИА позитивен на коронавирус

t

Директорот на ЦИА, Вилијам Бернс е тестиран позитивно на коронавирус и ќе работи од дома пред да се врати во канцеларија, соопшти денеска канцеларијата на американската разузнавачка агенција.

-Во целост е вакциниран против Ковид-19 и прими бустер доза, има благи симптоми, се наведува во соопштението.

Бернс (65) последен пат се видел во американскиот претседател Џо Бајден во средата на состанок, носел маска Н-95, а нивната средба не се сметала за близок контакт.

Белата куќа соопштила дека Бајден бил негативен на тестот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓукановиќ: Време е за нови избори, за…

Претседателот на Црна Гора и лидер на…

Ковачевски вели: Борбата со корупцијата мора да…

Претседателот на Владата на Македонија Димитар Ковачевски…

(Видео) Полицијата во Дагестан испука предупредувачки истрели…

Полицијата во руската република Дагестан денеска испука…

Директорот на Фајзер се зарази со коронавирус…

Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла (60)…

ФФМ повика на поддршка и апелира на…

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и…