Дневен хороскоп за вторник, 29.03.2022

t

Овен
Љубов:
Изгледате задоволни и расположени за излегување или нова средба. Саканата личност прави се што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања.
Работа:
Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена да се прекине деловната соработка. Прифатете нечиј корисен совет.
Здравје:
Ќе ви годи неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

Бик
Љубов:
Не сакате да пропуштите ненадејна можност за емотивно зближување. Одговорете на нечии „сигнали“ или љубовна порака.
Работа:
Ве привлекуваат големи предизвици или можност да ги тестирате своите способности под необични услови.
Здравје:
Вие сте во одлична психофизичка форма.

Близнаци
Љубов:
Вашето емоционално расположение и задоволство се менуваат во зависност од различните средби. Понекогаш делувате збунето и неодлучно.
Работа:
Деловен успех значи нова и добро осмислена акција, прифатете го предизвикот според вашите потреби.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции и не ги тестирајте.
Рак
Љубов:
Оптоварени сте со нови емотивни претчувства, но тоа е одраз на вашата моментална состојба и недостаток на инспирација.
Работа:
Запознавањето со една личност ви изгледа заморно, не посветувате доволно внимание на другите настани во кои активно учествуваат вашите соработници.
Здравје:
Поттикнете ја упорноста, оптимизмот и силната волја.

Лав
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, важно е точно да ги дефинирате вашите емотивни желби и опсегот на интереси што ги имате.
Работа:
Некој во вас предизвикува сомнеж. Сепак, преголемата дискреција од ваша страна остава негативен впечаток на околината.
Здравје:
Ќе ви годи нечија блискост или наклонетост, како позитивен поттик.

Девица
Љубов:
Изгледате носталгично и премногу размислувате за нечие отсуство. Жал ви е за некои пријатни или далечни спомени.
Работа:
Некои од соработниците тактизираат и разработуваат деловна стратегија, а се што треба да направите е да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива.
Здравје:
Избегнувајте неумереност и бидете повнимателни во сообраќајот.
Терезија
Љубов:
На средбата со блиска личност лесно можете да го добиете она што го сакате, но тоа веќе не ви причинува задоволство.
Работа:
Не дозволувајте другите да ви наметнуваат непотребни обврски или да го нарушат вашиот вообичаен начин на работа.
Здравје:
Избегнувајте стресни и напорни ситуации.

Скорпија
Љубов:
Поставувате непотребни прашања на блиска личност и на тој начин индиректно поттикнувате нов сомнеж. Нема причина за грижа.
Работа:
Во добра позиција сте да правите паралелни потези, па бидете внимателни при изборот на нови деловни теми или цели.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

Стрелец
Љубов:
Се однесувате резервирано и недоверливо, но партнерот нема намера да ги отфрли вашите сомнежи.
Работа:
Ви недостига добар увид во различните деловни текови. Прифатете нова лекција за деловни односи.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Јарец
Љубов:
Ви недостасува воздржаност или емоционална дискреција во блиските контакти. Понекогаш работите ги гледате само врз основа на лични стандарди.
Работа:
Ви требаат доверливи информации. Не треба да ве залажуваат различните капацитети кои нудат привремено решение.
Здравје:
Нема причина за грижа.

Водолија
Љубов:
Емоционалното задоволство доаѓа од средбата со саканата личност. Имате добра идеја како да привлечете нечие внимание.
Работа:
Прифатете корисна идеја за деловна соработка и докажете ги своите способности. Нема потреба да се одложува заедничкото дејствување.
Здравје:
Ќе уживате во витаминска исхрана.

Риби
Љубов:
Некој ги поставува правилата на однесување, а вие мора да се помирите со „доделената улога“. Не ви се допаѓа тоа.
Работа:
Немојте да бидете арогантни или расипнички кога се среќавате со соработниците. Бидете задоволни со просечните резултати.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации и напорни обврски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Васало за бугарските клубови и уставните измени:…

Заменик aмбасадорoт во делегација на ЕУ во…

Синдикатот на УКИМ бара за 4 години…

Синдикатот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“…

(Во живо) Прес-конференција на премиерот Димитар Ковачевски

Следете ја во живо прес-конференцијата на премиерот…

Трагедија: Скопјанец пронајден мртов во стан

На 03.10.2022 во 23.08 часот во Полициска…

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…