Доктор Лазаров распали по Комисијата за зазаразни болести – ниту претседателот не беше поштеден

t

Доктор Ненад Лазаров во последниот свој Фејсбук статус жестоко го критикуваше новиот состав на комисијата за заразни болести, аргументирано и логично.

Според него Комисијата ја следи Владата, а не обратно имајќи го во предвид со фактот дека препораките на научната фела мора да бидат приоритет за Владата.

Тој напоменува дека политиката вмешала прсти во изборот на членови во Комисијата.

-Самото учество во комисијата е давање медицински легитимитет кој во старт го нема по 2 години фијаско, второ што се прати владина политика а не обратно.

Понатаму, имунолог претседател на комисија за заразни болести, дали сериозно?

И трето, смешно и жалосно истовремено, но со чесни исклучоци, политички диктиран ви е саставот исклучиво па повелете демантирајте ме, ова е она у стилот, проширено надградено, пишуа докторот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЗНАМ откри кои ќе бидат новите министри…

Игор Филков, роден во 1979 година, е…

Земјотрес вечерва почуствуван во Македонија

Земјотрес со локална магнитуда од 2,4 степени…

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг,…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе…

Германците СЕ ЗБОГУВАА СО РУСКИОТ ГАС?

Најголемиот германски снабдувач со гас Унипер објави…

КИНА ПРЕД САД: Продадени повеќе кинески отколку…

Минатата година за прв пат кинеските автомобилски…