ДОМ ќе се изјасни за францускиот предлог во наредните денови

t

Зелената партија ДОМ, инаку дел од владејачката коалиција го разгледува францускиот модифициран предлог и наредните денови ќе заземе став.

Раководството на Зелената партија ДОМ детално го разгледува последниот предлог за почеток на преговори со ЕУ.

Во текот на следните неколку денови следат консултации со експерти и граѓански организации, по што ќе заземеме став кој ќе го споделиме со јавноста, објави претседателката на партијата, Маја Морачанин на социјалните мрежи.

Премиерот Димитар Ковачевски вчера имаше средба со сите коалициски партнери, парламентарни и вонпарламентарни на кои им го презентирал последниот француски предлог. Со оваа средба почнаа широките консултации што ги најави Владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДОМ ќе се изјасни за францускиот предлог…

Зелената партија ДОМ, инаку дел од владејачката…

Првпат ја отвори вратата на вилата на…

Цеца Ражнатовиќ првпат ги отвори вратите од…

(Видео) Пренџов: Власта врши грабеж на граѓаните…

Власта го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ и…