Објавено на:

Дојава за терористички напад во Париз: Евакуирани вработените од Министерството за финансии

t

Дел од француското Министерство за финансии и економија денеска е евакуиран од зградата во Париз по дојава за можен терористички напад.
„Околу 20 лица се веќе евакуирани“, јави француската телевизија BFM, повикувајќи се на повеќе извори и откри дека ситуацијата е предизвикана од заканата од бомба, пренесува Ројтерс.

Според нив, полициската акција сѐ уште е во тек, а полицијата сѐ уште не се изјаснила за случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левичарите во Франција го обвинија Макрон за…

Победниците на изборите од француската левичарска коалиција…

Пад на еврото по изборите во Франција

Еврото падна по вториот круг од парламентарните…

Пет можни сценарија по изборите во Франција…

Откако левиот блок освои најмногу мандати во…

Макрон одби да ѝ се обрати на…

Францускиот лидер Емануел Макрон нема да се…

Екстремната десница води на предвремените избори во…

Екстремно десничарскиот Национален митинг (РН) на Марин…