Драма во Струмица: Две девојки се степале во кафуле искористе и тврд предмет

t

На 29.01.2022 во 17.10 часот во Полициска станица Струмица, М.К.(18) од Струмица пријавила дека околу 03.00 часот во угостителски објект во Струмица била физички нападната со тврд предмет од А.И. (женско лице).

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…