Драма во Чаир: Постари жени се стeпaлe поради неpешени имотни односи

t

На 13.01.2022 во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

30-дневен притвор за едно лице по обидот…

На 23.02.2024 СВР Скопје до ОЈО Скопје…

Нападнати ученици во Чаир

На 08.02.2024 во 18:24 часот во СВР…

Пукање во Чаир – возач бегајќи, удрил…

Полициски службеници синоќа испукале два куршума во…

Претрес во скопски Чаир, пронајдени хероин и…

Денеска (08.01.2024) полициски службеници од СВР Скопје…

Пукање во Чаир! Излегол од „Ауди“, ги…

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од…