(Видео) Дрaма во замокот Виндзор: Вooружeн маж упaднaл на божиќната прославата на кралското семејство

t

Вооружен маж кој беше уапсен на Божиќ на имот на замокот Виндзор, каде што британската кралица Елизабета Втора престојуваше со другите членови на кралското семејство, имал самострел со себе, пишуваат британските таблоиди.

Британските „Сан“ и „Дејли мејл“ пренесуваат дека извори сугерираат дека мажот бил вооружен со самострел и дека користел скала од јажиња за да се качи на метална ограда, но полицијата одбила да открие што точно носел.

Британската полиција денеска соопшти дека уапсила 19-годишен маж од Саутемптон поради загрозување на безбедноста на имотот на замокот Виндзор, каде што кралицата Елизабета го поминува Божиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британија размислува за испраќање војници во Украина?

Британската војска прави планови за непредвидени распоредувања…

Во Британија издадоа предупредување за многу заразна…

Здравствените експерти во Британија издадоа предупредување за…

Истражување: Милиони Британци овој Божиќ ќе мора…

Домаќинствата ќе бидат принудени да ги намалат…

ОН алармираат поради детската сиромаштија во Велика…

Организацијата ја рангираше Британија на 37 место…

Русија „хакирала“ британски политичари и новинари

Москва ги отфрли сличните обвинувања како „неосновани“…