Д-р Беќаровски: Во Србија строго е забрането ковид-19 да се лечи со антибиотици и високи дози на витамини

t

Д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија, со пост на својот Фејсбук профилот информира дека Србија строго ја забранува употребата на антибиотици и високи дози на витамини во лечење на ковидот.

-За да нема недоразбирања, во најновиот протокол за вонхоспитално лечење на болни со Ковид-19 во Србија строго се забранува употреба на антибитици и високи дози витамини!!!

Изгледа тоа што цела година го трубиме со моите колеги Никола Пановски и Драган Даниловски подобро го разбираат комшиите од домашните, напиша д-р Беќаровски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВООРУЖЕНИ ДО ЗАБИ ПУКАЛЕ КОН ТЕЛЕВИЗИЈАТА: Убиен…

Во инцидентот што се случил околу 1…

Три години членство на НАТО, обезбедена безбедност…

На денешен, пред три години државата, предводена…

Јужнокорејската армија тврди дека Северна Кореја истрела…

Северна Кореја денеска истрела две балистички ракети…

Масовен штрајк на синдикатите го Германија, сообраќајот…

Во Германија денеска ќе се одржи најмасовниот…

Трамп: Ќе ја завршам војната во Украина…

Поранешниот американски претседател и можен републикански претседателски…