Д-р Виктор Исјановски ќе биде нов директор на Фондот за здравствено осигурување

t

Актуелниот директор на Здравствен дом-Скопје, д-р Виктор Исјановски ќе биде нов директор на Фондот за здравствено осигурување, ексклузивно дознава Фактор.

Инаку вечерва СДСМ вечерва на седници на Извршниот и на Централниот одбор треба да ги утврдат кадровските решенија за составот на новата влада, а новиот партиски лидер и мандатар утре ќе го достави до Собранието предлогот за новиот владин кабинет. Кон крај на неделава треба да се одржи и собраниска седница на којаи официјално ќе биде избрана новата владата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој ќе биде нов директор на АНБ?

Кој ќе биде нов директор на АНБ?…

Да плачеш или да се смееш: Директор…

Дамир Шкугор, довчерашниот директор во Секторот за…

Директор натепал вработена во фирма во Ѓорче…

Вчера околу 11.00 часот во Полициска станица…

Директор на училиште во Кичево противправно стекнал…

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Н.Б.(45)…

Резултатите од пописот го поделија ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ контра експратеникот Илија Димовски дали партијата…