Дeтaли за тeпaчkaта: Косовци пpeдизвикале тепачka на ски тepeните во Маврово

t

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 18 часот ги лишиле од слобода Ј.О.(27), Д.О.(30), Ф.О.(29) и А.О.(19) од Република Косово и Б.Д.(29),Г.Ѓ.(25), М.Ѓ.(41) и С.Ѓ.(30) од Гостивар, поради сомнение за нивна инволвираност во меѓусебна физичка пресметка, која околу 14.50 часот се случила на ски-терените на Бистра во Маврово.

Според пријавеното, во физичката пресметка биле употребени и тврди предмети, а две лица, А.О. и С.Ѓ. се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“. Сите инволвирани се задржани во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Три лица завршија во болница: Автомобил излета…

По примената информација за излетано возило на…

Уставниот суд поведе постапка за Одлука со…

Уставниот суд на седница одлучи да поведе…

По масовна тепачка во училишен двор пет…

Сѐ почести се тепачките меѓу тинејџерите. Последниот…

Малолетничка тепачка и во Гази Баба: Употребени…

Синоќа по полноќ во полициската станица Гази…

Хаос во Скопје: Насилник извадил нож во…

На 18.10.2022 во 18:00 часот на бул.„Партизански…