Дpaма во Аеродром: He сакале да ги услужат го демолиpaле цел објект

t

На 23.01.2022 во 02,15 часот било пријавено дека во угостителски објект во населба Аеродром, Скопје, Д.М. (37), И.М. (32) и Ц.Б. (51) сите од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со тоа што кршеле инвентар, затоа што откако побарале да бидат услужени им било речено дека објектот не работи.

По целосно расчистување на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Николовски: Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните…

Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени…

Петровски: Мицкоски по пеењето кај Ескобар е…

Пратениците се тотални анонимуси, две овци да…

ОЈО бара притвор за лицето кое ги…

Oсновното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за…

Не се смирува тензијата во Косово: Сите…

Ден по обидот на група Срби да…

Ѓурѓај: Бугарите делат државјанства како на пазар,…

Мешањето од бугарската држава последните години и…