Објавено на:

Египетскиот претседател ќе биде домаќин на јорданскиот крал

t

Египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси денеска ќе биде домаќин на јорданскиот крал Абдула Втори на самитот во Каиро , соопшти претседателството, додека насилството во Појасот Газа расте.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе има ли средба Блинкен-Лавров во Скопје?

Американската страна не побарала средба меѓу рускиот…

Јордан: Арапските нации нема да му го…

Не е јасно „каква Газа ќе остане“…

Итен прекин на огнот! Путин и претседателот…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…

Блинкен ќе ги посети Израел и Јордан

Американскиот државен секретар Антони Блинкен на трети…