Објавено на:

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа во куќа

t

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во куќа во предградие во северозападната држава Пенсилванија, соопштија локалните власти.

Градоначалникот на Потстаун, Џастин Келер, на прес-конференцијата потврди дека експлозијата се случила во четвртокот околу 20 часот по локално време, на околу 65 километри северозападно од Филаделфија, јави WPVI-TV.


Две повредени лица се хоспитализирани, додаде Келер, но нивната состојба не е позната.

АП наведува дека не е познато што ја предизвикало експлозијата.

Полицијата се уште не ги објави имињата на загинатите или повредените во експлозијата, а не се соопштуваат дополнителни детали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД ѝ испраќаат на Украина нови ракетни…

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина…

Иран не попушта: Без успех завршија преговорите…

Европскиот посредник изјави дека Техеран и Вашингтон…

Бајден: САД и НАТО ќе ја поддржуваат…

САД и НАТО ќе ја поддржуваат Украина…

(Видео) Русија е виновна за сите проблеми…

Американскиот претседател Бајден „откри“ кој е главниот…

СЗО: Американската забрана на абортусот ќе предизвика…

Шефот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос…