Објавено на:

Елмас неколку пати ја одбил Турција за да игра за Македонија!

t

Македонскиот репрезентативец и фудбалер на Наполи, Елиф Елмас е еден од најдобрите фудбалери во нашата селекција која вечерва од 20.45 часот ќе се соочи против Португалија во Порто во битката за Мундијалот во Катар.

Турските медиуми пишуваат дека директорот на Фудбалската федерација на Турција, Фатих Терим се обидел во минатото да го убеди Елмас да заигра за неговата репрезентација, но Елиф ја одбил таа идеја.

Елмас во тие моменти немаше настапено за првиот состав на Македонија, па затоа Турците сакале да ја искористат шансата, меѓутоа нивните обиди биле залудни затоа што талентираниот фудбалер имал желба да игра само за Македонија.

Извор: Спортски.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борисов ќе се мачи да создаде влада…

Изборите покажаа дека народот никому не му…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Облак: Македонските говори се основа на старословенскиот…

За старомакедонскиот јазик од околината на Солун…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…