Објавено на:

Еурофарм Пелистер ќе се засили со руски репрезентативец

t

Уште еден играч ќе го засили Еурофарм Пелистер кoj објави дека двегодишен договор потпишал рускиот репрезентативец, Денис Василев. Актуелната сезона Василев ја мина во дресот на Мотор Запорожје.

Еурофарм Пелистер ја известува јавноста дека потпиша перманентен договор со Денис Василев, руски репрезентативец и еден од најреспектабилните кружни напаѓачи на континентот. 28-годишниот Василев доаѓа во Битола на почетокот на следната сезона и веќе летово ќе му се стави на располагање на стручниот штаб на подготовките. Тој се обврза на двегодишен договор, заклучно со јуни 2024 година“, објави клубот од Битола.

Василев кариерата ја започнал во Динамо Астрахан, играл во Чеховски Медведи и во Шартр.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тажна вест: Планинар од Скопје починал на…

Од Регионалниот ЦУК Битола и од Министерството…

Кил се измачи за да ги освои…

Македонскиот шампион, Еурофарм Пелистер го одигра најдобриот…

Пронајден мажот кој исчезна на патот Битола-Пелистер

Во текот на вчерашната вечер (16.05.2023), по…

(Фото) “Комити” и “Чкембари” приредија навивачки спектакл…

Екипите на Пелистер и Вардар играат дерби, а иако тоа е…

(Фото) Почнува зимската бајка: Падна првиот снег…

Падна првиот снег за оваа сезона на…