Објавено на:

Жена искршила кафана во Гостивар

t

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар ја лишиле од слобода.
М.О.(37) од Скопје затоа што го нарушила јавниот ред и мир со оштетување инвентар во угостителски објект.

Како што соопшти СВР Тетово, таа била задржана во Полициска станица за понатамошна постапка, по што ќе следи и соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

“Нема пријатели во криза”: Личел на пријателот…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Акција на МВР во Битола: Пронајдени оружје…

На 19.09.2022 полициски службеници од Одделот за…

Приведен скопјанец баран со потерница!

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при…