Жител на Крушопек фатен со девет мигранти во „Голф“

t

Ноќеска, на пет минути по полноќ, на магистралниот пат село Удово- Дeмир Капија приведен е возач кој со „голф“ превезувал девет мигранти, од кои пет биле од Сирија, а четворица од Индија.

Од МВР соопштија дека од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор и граничен премин Богородица на магистралниот пат с.Удово- Дeмир Капија бил приведен Ј.Л. (23) од село Крушопек.


Информираат дека за случајот е известен јавен обвинител, а по негово целосно документирање ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На “Богородица” фатени мигранти од Пакистан, Иран…

На 05.05.2022 во 12:30 часот на Граничен…

Мигранти од Индија и Пакистан фатени во…

На влезот на гевгелиското село Прдејци синоќа…

Шведската премиерка се пожали: Интеграцијата на мигрантите…

Шведска не успеа во интеграцијата на голем…

Траги-комедија: “Напикал” 18 мигранти во “Опел”

Полицијата вчера околу 20 часот во близина…

Авганистански мигранти приведени во Тетово

На 18.04.2022 околу 09:10 часот во СВР…