Започна средбата Вучиќ – Ескобар: Кои прашања се на дневен ред?

t

Специјалниот пратеник на САД за Балканот, Габриел Ескобар, пристигна во Белград, каде што се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Средбата меѓу Ескобар и Вучиќ започна во вилата „Мир“ во Белград.

Покрај Ескобар, Вучиќ ќе се сретне и со специјалниот претставник на Европската унија за дијалог Белград-Приштина и други регионални прашања на Западен Балкан, Мирослав Лајчак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица во Брисел: Претставници на партијата на…

Претставници на "Левица" остварија средба со европратеници…

За Вучиќ нема дилема: Кирилицата е напишана…

Претседателот на Република Србија со лидерите на…

Абазовиќ најави посета на Србија на 29…

Црногорскиот премиер Дритан Абазовиќ најави дека официјално…

Борел: Србија е искрен кандидат за ЕУ

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Кога Лавров не може во Србија, неговиот…

-Србија со големо задоволство ја прифати поканата…