Започна средбата Вучиќ – Ескобар: Кои прашања се на дневен ред?

t

Специјалниот пратеник на САД за Балканот, Габриел Ескобар, пристигна во Белград, каде што се сретна со српскиот претседател Александар Вучиќ.

Средбата меѓу Ескобар и Вучиќ започна во вилата „Мир“ во Белград.

Покрај Ескобар, Вучиќ ќе се сретне и со специјалниот претставник на Европската унија за дијалог Белград-Приштина и други регионални прашања на Западен Балкан, Мирослав Лајчак.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: Марија, мајката на убиеното дете Александар…

„Нефункционалните институции ми го убија детето. Мојот…

Гренел: Вучиќ убедливо победи на изборите во…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…

(Видео) СНС на Вучиќ прогласи победа на…

Српската народна странка пргласи пробеда на парламентарните…

Вучиќ по затворање на гласачките места: Резултатите…

Претседателот Александар Вучиќ вечерва кратко зборуваше пред…

Вучиќ на завршниот предизборен собир на СНС…

Во Србија на полноќ започнува предизборен молк,…