Објавено на:

Започна телефонскиот разговор помеѓу Путин и Бајден

t

Американскиот претседател Џозеф Бајден и рускиот претседател Владимир Путин ги започнаа своите втори разговори овој месец, а на дневен ред се зголемените тензии околу Украина, соопшти Белата куќа.

Повикот, инициран од Путин, започна во 21.35 часот по средноевропско време.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цела Укpaина во шok по изјавата на…

Американскиот претседател Џо Бајден изјави вчера дека…

Санкции за секој политичар кој ќе повикува…

Американскиот институт за надворешна политика “Џон Хопкинс“…

Советник на шест американски претседатели го профилира…

Во 1999 година, Владимир Путин одеднаш изникна…

(Видео) Дедо Бајден пак забopaви кој е…

Во говор во Атланта, Џорџија во вторникот,…

(Видео) Нов гаф на американскиот претседател: Бајден…

Џо Бајден повотрно е мета на исмејување…