Затвopeник пробaл да внесе хepоин во Идризово

t

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(30) од с.Просениково, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање на промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 04.09.2021 пријавениот, кој издржувал казна затвор во Казнено-поправната установа Затвор Штип, извршувајќи работни задачи надвор од затворот, набавил хероин и се обидел да го внесе во затворот, но не успеал затоа што при влез бил пронајден и одземен од затворските службеници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПРЕТЕПАН ЗАТВОРЕНИК во Идризово

На 06.12.2023 во 16.00 часот во СВР…

Како на филм: Затвореници се спротивставиле на…

Министерството за внатрешни работи информираше дека полициски…

Хероин пронајден кај затвореник во Штип

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26)…

Осудените за “Диво насеље” му се заканувале…

Јанко Јаневски, кој отслужува 9-годишна затворска казна…

Условите во затворите се нечовечки, итно е…

Мизерни, катастрофални и супстандардни услови за издржување…