Објавено на:

Захарова: Каде е Западот да даде безусловна осуда за терористичкиот напад?!

t

Изјавата од канцеларијата на генералниот секретар на ОН, која известува дека е „тажен“ од она што се случи во Крокус, не соодветствува со она што се случи; снимката од крвавиот терористички напад не предизвикува „тага“, туку ужас и шок, изјави официјалниот претставник на руското МНР, Марија Захарова.


Захарова на својот канал Телеграм напиша дека „Канцеларијата на генералниот секретар на ОН изјави дека е тажна поради извештаите за пукањето“.
„Тажен сте? безусловна осуда, праведен гнев и сочувство за жртвите“, истакна официјалниот претставник на руското МНР.

Во изјава за „Русија 1“ Захарова нагласи дека досега ниту една западна земја официјално не го осуди терористичкиот напад во Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Лавров повика да не се учествува на…

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ги…

Макрон бара Киев да добие дозвола да…

Францускиот претседател Емануел Макрон се заложи Киев…

Борел: Легитимно е Украина да ја напаѓа…

Нападите на Украина на руска територија со…

Кремљ: НАТО веќе е во директен конфликт…

НАТО веќе е во директен конфликт со…