Објавено на:

За денеска повторно планирана евакуација на цивили од фабриката „Азовстал“

t

За денеска е планирана операција за евакуација на цивили од фабриката Азовстал, соопшти кабинетот на претседателот на Украина, Володимир Зеленски, пренесува Ројтерс.

Агенцијата додава дека Украина се надева оти ќе ги евакуира цивилите кои денеска се со украинските борци во огромната фабрика за челик во јужниот град Мариупол.


Други детали не се дадени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОЧИНАА 2 ЛИЦА: Регистрирани 355 нови случаи…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Михајловски: Не е точно дека не можеме…

Не е точно дека не можеме да…

Таравари за пукањето вчера: Што има да…

Арбен Таравари од Алијанса на Албанците во…

Финска ќе постави бариери на границата со…

Парламентот на Финска денеска изгласа Закон за…

Арсовска предлага средношколците цело лето да се…

Советниците на градскиот Совет ќе можат на…