Објавено на:

Земјотрес ја стресе Бугарија

t

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во Стара Загора, покажуваат податоците на БАН.

Потресот бил регистриран во 11 часот и 22 минути и бил на длабочина од 2 километри. Неговиот епицентар е на 20 километри од Стара Загора и 97 километри од Пловдив. Потресот бил малку почувствуван и во Нова Загора.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски концепт бара Муцунски да го раскине…

Националниот Комитет на политичката партија Македонски Концепт,…

Пратениците од бугарското Собрание одбија да направат…

Пратениците од бугарското Собрание од Привремената комисија…

Реприза: Бугарија повторно не може да состави…

Поминаа две недели од последните прелиминарни парламентарни…

Бугарија, Словачка и Латвија со најмала куповна…

Во 2023 година, реалната индивидуална потрошувачка (AIC)…

Бугарските студенти заработуваат и по 1.500 лева…

Во просек, студентите заработуваат 1.500 лева месечно…