Зошто во владата никој не носи маски? – Ковачевски крши протоколи, и го загрозува јавното здравје

t

Во соопштение од опозициската партија прашуваат: Зошто во владата никој не носи маски? – Ковачевски крши протоколи, и го загрозува јавното здравје.

Соопштението го пренесуваме интегрално:

– „Иако на сила се протоколите за носење на маски во затворен простор, а тоа е и услов за влез во затворени објекти, Ковачевски исто како неговиот шеф Заев се става на законите и протоколите.

И додека Заев се возеше со мотори во време на карантин, Ковачевски организира седници без маски и без дистанца.

Ковачевски е опасност по здравјето на граѓаните. Државниот здравствен инспекторат да поднесе кривична пријава против Ковачевски, како одговорно лице и организатор.

Одговорност мора да има.“ – Стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Активни се пожарите во Чашка, Велес, на…

РЦУК Велес, известува дека шумски пожар на…

Лукаревска: Не фали ниту денар во буџетот,…

Обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека од буџетот фалат…

Петровска за ВМРО-ДПМНЕ: Се обидуваат да ме…

ДПМНЕ да се опаметат, водат држава, а…

СДСМ: Неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ ги охрабрува криминалците…

Постајно се случуваат пукања и криминални пресметки…

Кадровски дебакл на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, професор…

ВМРО-ДПМНЕ од една страна ја партизира државата…