Иднината е сега: Инфиникс го лансираше првиот врвен 5Г смартфон

t

Infinix денес го лансираше својот прв врвен 5G паметен телефон, ZERO 5G, обезбедувајќи ги придобивките од 5G – како што се поголеми брзини, беспрекорна врска, побрзо преземања и поголема покриеност подостапна од кога било досега.

Смартфонот е интегриран со главниот процесор на MediaTek од 6nm Dimensity 900 за игри со високи перформанси, уникатен дизајн за елегантен изглед и чувство, тројна камера со вештачка интелигенција од 48 MP со ултра зум од 30x за јасни слики одблиску на далечни објекти, Ултра мазен екран од 6,78 инчи FHD+ со стапка на освежување од 120 Hz и стапка на примерок на допир од 240 Hz за помала латентност и моментална реакција и 5000 mAh со технологија за брзо полнење од 33 W за да ги напојува корисниците во текот на целиот ден.

„Infinix поставува силен курс на денешниот брзорастечки пазар и обезбедува иновативна, но сепак со високи перформанси 5G технологија која е подостапна за корисниците преку новиот паметен телефон ZERO 5G“, изјави Чарлс Динг, заменик-директор за производи на Infinix Mobility. „Нашата иновација им дава на корисниците смартфон со подобри перформанси од потенок и стилски дизајн кој ја вклучува секоја клучна технолошка карактеристика што ја бараат во 5G уред кој нуди најмногу за своите пари во опсегот на цените.

Infinix ZERO 5G е опремен со моќен 6nm MediaTek Dimensity 900 5G чипсет кој носи мрежно искуство со целосен домен и 5G со целосна брзина. Неговиот паметен 5G режим автоматски се префрла помеѓу link4G и 5G според пропусниот опсег на корисникот, што може значително да ја подобри брзината на преземање и игри и да ја намали потрошувачката на енергија.

Чипсетот Dimensity 900 5G на MediaTek е изграден на производствен јазол со високи перформанси од 6 nm и интегриран со 5G Ново радио (NR) модем под 6GHz со агрегација на оператор. Чипсетот е опремен со осум-јадрен централен процесор (CPU) кој се состои од два процесори Arm Cortex-A78 со брзина на такт до 2,4 GHz и шест Arm Cortex-A55 јадра кои работат до 2 GHz кои обезбедуваат исклучителни перформанси за побрзи одговори на апликации, побрзи слики во секунда (FPS) за игри и подобро поврзани искуства.

Со графичката процесорска единица Arm Mali-G68 MC4 на чипсетот (GPU) и независната единица за обработка на вештачка интелигенција (AI) (APU), енергетската ефикасност е оптимизирана за да се продолжи траењето на батеријата уште повеќе за мобилните гејмери.

Смартфонот ZERO 5G обезбедува уште побрзо и посигурно поврзување за гејмерите со технологијата Wi-Fi 6 и 2×2 MIMO која нуди брзина на поврзување од околу 1,2 Gbps. Infinix ги носи решенијата за поврзување на ZERO 5G уште подалеку со технологијата Dual 5G SIM, која му овозможува на паметниот телефон да се поврзе со две посебни 5G SIM-картички, интелигентно префрлувајќи се на најбрзата мрежа и овозможувајќи беспрекорен пристап до интернет од двете конекции по потреба, напојувајќи го денот на корисниците како никогаш досега. на уред Infinix.

Дизајнот на паметните телефони е во голема мера поттикнат од желбата за поголеми екрани и повеќе минимални, но функционални карактеристики без губење на клучните технологии – како што се квалитетот на камерата, капацитетот на меморијата и траењето на батеријата.

ZERO 5G доаѓа со голем 6,78 инчен FHD+ ултра-мазен дисплеј со стапка на освежување од 120 Hz и стапка на земање примероци на допир од 240 Hz, давајќи им на корисниците непречено искуство и побрз одговор на влезот на допир кога прелистуваат веб-страници, трошат онлајн медиуми и играат игри исполнети со акција. Смартфонот прикажува Uni-Curve дизајн со нежно заоблен грб со помош на композитен материјал кој го имитира изгледот и чувството на стакло, создавајќи уред кој е поудобен за држење, но сепак врвен на допир што им овозможува на корисниците да го изразат своето чувство за стил со Нивниот уред.

Уникатниот дизајн на ZERO 5G вклучува суптилни текстури и бои кои ја рефлектираат спокојството на природните пејзажи со три смели бои, вклучувајќи: Космичка црна, Портокалова светла светлина и сина хоризонтална боја.

Снимајте го секој момент
ZERO 5G располага со остра главна камера од 48 MP со ултра-зум од 30x што се состои од портрет камера од 13 MP и виртуелна камера од 2 MP. Камерата со зум од 30X 48MP им овозможува на корисниците да снимаат неверојатно висок квалитет од голема далечина. Корисниците исто така можат да снимаат моменти што човечкото око вообичаено не може да ги види, со способностите за бавно движење од 960 фрејмови во секунда (fps) за неверојатни видео снимки.

Други клучни карактеристики на серијата ZERO 5G на Infinix вклучуваат:

Батерија од 5000 mAh и брзо полнење од 33 W: Батеријата од 5000 mAh поддржува целодневна употреба и може брзо да се полни со технологијата за безбедно брзо полнење на TÜV Rheinland што му овозможува на паметниот телефон да издржи 9,4 часа играње (податоци за тестирање обезбедени од лабораторијата Infinix).
Универзална меморија за блиц UFS 3.1 и LPDDR5: LPDDR5 носи нова висина на брзината за паметниот телефон ZERO 5G, што значително ги подобрува перформансите на меморијата и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија. Складирањето базирано на UFS 3.1 ги удвојува перформансите за секвенцијално читање и ја зголемува брзината на преземање.
Дар-Врска 2.0: Софтверот ја подобрува стабилноста на сликата и чувствителноста на контролата на допир што се заснова на алгоритам со вештачка интелигенција, а истовремено ја намалува температурата на уредот за да обезбеди целосно извонредно искуство за играње.
XArena: Го подобрува вашето искуство со игри со интегрирање на апликациите за игри во една зона и на тој начин е овозможен засилувач на играта за играта. Постојат брзи поставки кои ви дозволуваат да се фокусирате на вашата игра со блокирање пораки и дојдовни повици без да се грижите за какви било други одвлекувања.
Android XOS 10: Софтверот XOS 10 на ZERO 5G нуди надграден интерфејс, гласовен асистент со вештачка интелигенција, паметен асистент, клонирање телефон 2.0 и корекција на документи.
Достапност
Infinix ZERO 5G ќе биде достапен во Нигерија, Ирак и други земји почнувајќи од 8 февруари. Цените ќе варираат од регион до регион. Останете со нас.

За Infinix:
Infinix Mobility е технолошки бренд во развој кој дизајнира, произведува и пласира на проширувачко портфолио на уреди ширум светот под брендот Infinix кој е основан во 2013 година. Насочувајќи ја денешната младина, Infinix се фокусира на развивање на врвна технологија отелотворена во прецизно дизајнирани мобилни уреди кои нудат рафинирани стил, моќ и перформанси. Уредите на Infinix се модерни и достапни со крајниот корисник во првите редови на секој чекор напред.

Со „ИДНИНАТА Е СЕГА“ како суштина на брендот, Infinix има за цел да ги поттикне денешните млади да се издвојат од толпата и да му покажат на светот кои се.

Портфолиото на производи на компанијата се продава во повеќе од 40 земји низ светот, покривајќи ја Африка, Латинска Америка, Блискиот Исток, Југоисточна Азија и Јужна Азија. Проширувајќи се со феноменална брзина, Infinix порасна за невидени 157% во текот на 201 9 -202 1 и има огромни планови да продолжи да создава уреди на ниво на предводник кои нудат впечатливи дизајни и силни предлози за вредност.

Повеќе информации прочитајте на линкот:
Врска 2.0: Софтверот ја подобрува стабилноста на сликата и чувствителноста на контролата на допир што се заснова на алгоритам со вештачка интелигенција, а истовремено ја намалува температурата на уредот за да обезбеди целосно извонредно искуство за играње.
XArena: Го подобрува вашето искуство со игри со интегрирање на апликациите за игри во една зона и на тој начин е овозможен засилувач на играта за играта. Постојат брзи поставки кои ви дозволуваат да се фокусирате на вашата игра со блокирање пораки и дојдовни повици без да се грижите за какви било други одвлекувања.
Android XOS 10: Софтверот XOS 10 на ZERO 5G нуди надграден интерфејс, гласовен асистент со вештачка интелигенција, паметен асистент, клонирање телефон 2.0 и корекција на документи.
Достапност
Infinix ZERO 5G ќе биде достапен во Нигерија, Ирак и други земји почнувајќи од 8 февруари. Цените ќе варираат од регион до регион. Останете со нас.

За Infinix:
Врска 2.0: Софтверот ја подобрува стабилноста на сликата и чувствителноста на контролата на допир што се заснова на алгоритам со вештачка интелигенција, а истовремено ја намалува температурата на уредот за да обезбеди целосно извонредно искуство за играње.
XArena: Го подобрува вашето искуство со игри со интегрирање на апликациите за игри во една зона и на тој начин е овозможен засилувач на играта за играта. Постојат брзи поставки кои ви дозволуваат да се фокусирате на вашата игра со блокирање пораки и дојдовни повици без да се грижите за какви било други одвлекувања.
Android XOS 10: Софтверот XOS 10 на ZERO 5G нуди надграден интерфејс, гласовен асистент со вештачка интелигенција, паметен асистент, клонирање телефон 2.0 и корекција на документи.
Достапност
Infinix ZERO 5G ќе биде достапен во Нигерија, Ирак и други земји почнувајќи од 8 февруари. Цените ќе варираат од регион до регион. Останете со нас.

За Infinix:

https://www.infinixmobility.com/

Cosmic Black, Skylight Orange and Horizon Blue

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Започнува зрачењето: Три компании во трка за…

– По завршувањето на јавната расправа до…

3Г мрежата станува историја

Две децении старата 3G мрежа официјално престана…

Иднината е сега: Инфиникс го лансираше првиот…

Infinix денес го лансираше својот прв врвен…

Започна xaocoт: Бројни авиокомпании ги отkaжаа летовите…

Голем број авиокомпании се загрижени дека поставувањето…

13 македонски градови подготвени за 5Г

Досега 13 градови во Македонија се подготвени…