Избегната трагедија: Залутана дијабола погоди малолетник во Пробиштип

t

На 26.03.2022 во 17:25 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Итна медицинска помош со повреда бил донесен малолетник од Пробиштип.

Според пријавеното, повредата настанала од испукана дијабола од воздушна пушка.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

“Нема пријатели во криза”: Личел на пријателот…

Единицата за економски и компјутерски криминал при…

Акција на МВР во Битола: Пронајдени оружје…

На 19.09.2022 полициски службеници од Одделот за…