Изложба на слики на сликарот м-р Владимир Темоков – Шефе

t

M-р Владимир Темков – Шефе е сликар од Кавадарци, кој досега имал над 80 самостојни изложби, околу 50 групни изложби и бил учесник на 60 ликовни колонии во Република Македонија, Европа и светот.

Неговите дела биле изложени во Париз, Њујорк, Истсанбул, Софија, Анкара, Белград, Љубљана, Шангај, Сараево, Измир и многу други градови. Бил на студиски престој во Анкара, Париз и Њујорк. Зад него е творечки уметнички пат од 40 години.

Неговите дела утре ќе можат да се видат и во Кавадарци, а ќе бидат изложени во Локалниот музеј – Галерија, Кавадарци.

Изложбата ќе биде отворена утре (19.01) во 19 часот

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетово, Кичево, Струмица, Велес се меѓу најзагадените…

Тетово, Кочани, Велес, Кавадарци, Кичево, Струмица вечерва…

Маж се самозадоволувал пред сосетката и нејзиното…

Триесет и деветгодишен жител на кавадаречко село…

Кавадарци вечерва е најзагаден град во Македонија

Кавадарци, Струмица, Велес, Битола вечерва се меѓу…

Пронајдена дрога, приведени две лица во Кавадарци

Претрес во Кавадарци, пронајдена дрога, приведени две…

Приведени за злосторничко здружување, даночно затајување и…

Врз основа на досегашните предистражни дејствија и…