Илија Димовски со реакција за правдањето на Пендаровски: Каде ти е МНР да одговори на бугарските колеги?

t

На социјалната мрежа твитер, поранешниот пратеник во Собранието на Република Македонија, Илија Димовски, даде краток коментар во врска со оправдувањето на Претседателот Пендаровски за неговата средба со здружението на Македонците од Пиринска Македонија.

Еве го неговиот коментар:

Зар мораш да се правдаш @SPendarovski за твојата агенда на состаноци пред било која друга држава?
Каде ти е МНР да одговори на бугарските колеги?

Претседател одговара на Претседател…
МНР на МНР…” – пишува Димовски.

Линк до твитот:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендароски како прав татко на нацијата: Го…

По Министерството за надворешни работи, и претседателот…

Пендаровски ги прими акредитивите на новоименуваниот косовски…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните…

Средба на претседателот Пендаровски со амбасадорките на…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими амбасадорките…

Пендаровски заинтересиран за Роналдо, ги пофали македонските…

Денеска во Давос, претседателот на Република Македонија,Стево…

Средба на Пендаровски со Абазовиќ во Давос

Претседателот Стево Пендаровски, за време на учеството…