Објавено на:

Индија ги повлекува државјаните од Украина – Испратени неколку авиони

t

Специјален лет се упати утрово кон Киев, со цел да евакуира граѓани на Индија „заглавени во кризата меѓу Русија и Украина“, јави Би-Би-Си.

„Ер Индија“ на 18 февруари соопшти дека ќе испрати три авиони од земјата во Украина. Летовите беа планирани за денеска, в четврток и во сабота. Претходно, Индија ги повлече рестрикциите за летови до и од Украина.


Русија уверува дека нема планови да ја нападне Украина.

Но, на 18 февруари, американскиот претседател Џо Бајден, изјави дека верува оти Путин е решен да нападне „следниве денови“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД подготвуваат досега најмоќно оружје против Русија

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден се…

Загинаа осум лица, меѓу кои и петмесечно…

Загинаа осум лица, меѓу кои и петмесечно…

Медведев: „Условите на Зеленски се категорични до…

Дмитриј Медведев изјави дека условите што ги…

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…

Паѓа одбраната на Северодоњецк: Нова група украински…

Четворица војници на вооружените сили на Украина…