Објавено на:

ИНТЕР НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ЛУКАКУ: Во Милано доаѓа „тешкаш“ од Челси

t

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино. Раководството веќе се сретнало со агентите на Бразилецот, кој на лето ќе го напушти Ливерпул.

Пјер-Емерик Обамејанг би можел да ја продолжи кариерата во Италија.

Според „La Gazetta dello Sport“, Интер е заинтересиран за габонскиот напаѓач. „Нероаѕурите“ размислуваат да го ангажираат напаѓачот на Челси во случај Ромелу Лукаку да замине.

Обамејанг престана да биде важен играч во Челси, што може да придонесе за профитабилен договор, според италијанскиот клуб.

Интер е заинтересиран и за Роберто Фирмино. Раководството веќе се сретнало со агентите на Бразилецот, кој на лето ќе го напушти Ливерпул.

Обамејанг оваа сезона одигра 12 натпревари во Премиер лигата и постигна еден гол.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Жена од Македонија загина во тешка…

Во страшна сообраќајка што вчера се случила…

СДСМ: Поминаа ден-два, пожарите не се под…

Поминаа ден-два, пожарите не се под контрола,…

БРАВО! 13-годишниот Дарјан Мирчевски освои златен медал…

13-годишниот Дарјан Мирчевски од Скопје освои златен…

Левица: Нови задолжувања од 548 милиони евра,…

Новата министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска,…

Хаос во цел свет: Откажани се летови,…

Голем број компании, банки, медиуми и авиокомпании…