Објавено на:

Италија ќе ja oграничува климатизација во лето – Намалете ја зависноста од руската енергија

t

Италија планира да го ограничи климатизирањето во јавните згради почнувајќи од мај, со цел да го намали увозот на руски гас.

Од владините објекти, училиштата и поштенските канцеларии ќе биде побарано да не ја намалуваат температурата под 25°C (77°F), и покрај неславните жешки лета во Италија.

Новите упатства, исто така, имаат за цел да го задржат зимското греење под 19°C (66,2°F).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…