Објавено на:

Итен состанок на советот за безбедност на Русија

t

Рускиот претседател Владимир Путин денеска одржа оперативен состанок со членовите на Советот за безбедност на Русија, информираше портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

– Само што се одржа оперативен состанок со постојаните членови на Советот за безбедност на Русија. Покрај итните актуелни прашања, се разгледуваше и концептот на руската хуманитарна политика – истакна Песков.


Тој нагласи дека претседателот кажал „неколку збора на оваа тема“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џафери не дава оставка, отиде во Берлин

Претседателот на Собранието Талат Џафери, координатори на…

Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Рим…

Aпасиев: Еден момент ни промакна во пцостите…

Пратеникот Димитар Апасиев од Левица вели дека…

Дојави за бомби во основни и средни…

Утрово во неколку училишта на територијата на…

Во Хондурас е уапсена Херлинда Бобадила шефица…

Властите во Хондурас ја уапсија Херлинда Бобадила,…