Објавено на:

Итен состанок на советот за безбедност на Русија

t

Рускиот претседател Владимир Путин денеска одржа оперативен состанок со членовите на Советот за безбедност на Русија, информираше портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

– Само што се одржа оперативен состанок со постојаните членови на Советот за безбедност на Русија. Покрај итните актуелни прашања, се разгледуваше и концептот на руската хуманитарна политика – истакна Песков.

Тој нагласи дека претседателот кажал „неколку збора на оваа тема“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сашо Тасевски ја пофали полицијата: Цело време…

Пишува Сашо Тасевски на Фејсбук: Ајде откри…

Студентскиот дом „Гоце Делчев“ веќе 5 дена…

Универзитетското студентско собрание на УКИМ апелираше до…

ЛУЃЕТО ВО ГАЗА МОЛАТ ЗА ЛЕБ: Половина…

Заменик-директорот на Светската програма за храна на…

(Фото) И Раде Штекли си замина од…

Раде Трајковски – Штекли кој преживеа два…

ПОСЛЕДНА ВЕСТ: После Турција, Палевски сакал да пребега…

Првоосомничениот Љупчо Палевски Палчо моментално се наоѓа…