И денес неколку часа без струја делови од Центар и семафорите кај Џамбо

t

Од ЕВН Македонија АД известуваaт дека на ден 26.12.2021 година (недела), без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:00 до 12:00 часот, корисниците од – КЕЈ 13-ти Ноември, делот кај паркингот Холидеј ИНН, потегот околу КЕЈ 13 ти Ноември, бул. Кочо Рацин и ул. Мирче Ацев, семафори на раскрсница кај Веро Џамбо, дел од ул. Мирче Ацев . (општина Центар)


Од ЈП Улици и патишта ги повикуваат надлежните за регулирање на сообраќајот, односно МВР за да не дозволат да се направи голем метеж низ градот во овој период од денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре без струја дел од центарот на…

Заради закажани технички зафати утре од 9…

Карпа од 20 тони виси над браната…

Карпа тешка 20-ина тони се надвиснува над…

Штетите во енергетиката, народот ги плаќа два…

Поради неспособноста и неодговорноста на кадрите на…

Граѓаните се соочуваат со поскапи сметки за…

„Кризата со снабдување со топлинска енергија е…

200 евра сметка никогаш не cум платил:…

Првоаприлска шега во јануари или навестување дека…