Објавено на:

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија: Гледачите ги бараат парите назад

t

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без Новак Ѓоковиќ, кој беше депортиран ден претходно по одземањето на визата, но веќе на стартот на турнирот беше јасно дека ништо нема да биде исто без првиот светски тенисер.

Според „Њусвик“, се поголем број луѓе враќаат билети, кои сакаат да ги вратат парите бидејќи нема да имаат можност да го гледаат Ѓоковиќ.

Истражувањето на англиската компанија „Search Intelligence“ покажало дека дури 25 отсто повеќе луѓе бараат можност за рефундирање пари на Google отколку за купување билети.

Ѓоковиќ во последните 14 години девет пати го освојуваше турнирот во Мелбурн, а јасно е дека најголемиот дел од гледачите кои дојдоа во Австралија тоа го направија поради српскиот ас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ размислува да обезбеди 18 милијарди евра…

ЕУ размислува за можноста за обезбедување на…

Уапсен вооружен скопјанец со многу пари во…

МВР информира дека вчера, во 16.45 часот,…

Не викајте по пумпашот, тој работи за…

Малопродажната цена на дизелот е како народната…

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Фатени на дело: Од студентските пари се…

Во Македонија на повеќе универзитети при запишувањето,…