И Свети Николе во мрак – Што се случува?

t

Во моментов по тертпат за неколку минути главниот град Скопје остана без струја, но тоа не се случува смао во Скопје.

Извори на Инфомакс информираат дека и цело Свети Николе остана без струја, засега не се знаат причините за гасењето на струјата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина му помага на партнерот од БРИКС…

Јужна Африка ја доби првата серија кинески…

Левица: Државната ЕСМ Продажба да ја преземе…

Денови повторно е актуелна темата за законската…

ГИ УДРИЛО СТРУЈА ДОДЕКА ГАСНЕЛЕ ПОЖАР Повредени…

СВР Охрид соопшти дека синоќа околу 23…

Дел од Општина Карпош утре без струја

Во текот на утрешниот ден, без електрична…

Без струја делови од Скопје

Регионалниот центар за управување со кризи по…